Darmowa dostawa od 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odstąpienie od umowy

Wygodne zwroty

 

   1. Prawo do odstąpienia od Umowy:

    1. Klientowi, który jest Konsumentem przysługuje 30-dniowy termin do odstąpienia od Umowy. Konsument ma prawo odstąpić od niniejszej Umowy w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od Umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia doręczenia Towaru Konsumentowi lub wskazanej przez niego osobie trzeciej, innej niż przewoźnik.

    2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej Umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą elektroniczną na adres bok@maciejka.pl lub wypełniony druk Odstąpienia od umowy, który należy odesłać razem ze zwracanym Towarem).

    3. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy(do pobrania poniżej), jednak nie jest to obowiązkowe.

    4. Aby zachować termin do odstąpienia od Umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od Umowy przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy.
    5. Prosimy o zwrot Towaru w oryginalnym opakowaniu oraz o zabezpieczenie go w opakowanie ochronne. Prosimy o nieoklejanie oryginalnego opakowania taśmą klejącą na czas transportu.
    6. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. W celu stwierdzania charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy Klient może normalnie otworzyć lub rozpakować paczkę, by sprawdzić cechy i funkcjonowanie rzeczy oraz zbadać ją w sposób przyjęty zwyczajowo w sklepach stacjonarnych. Klient może przymierzyć Towar, nie może go natomiast nosić i użytkować. Klient może otworzyć oryginalne opakowanie, nie może go natomiast zniszczyć ani oklejać. Klient ponosi odpowiedzialność za powstałą szkodę. Zgodnie z art. 34 ust. 4 przedmiotowej ustawy, konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
    7. W przypadku odrzucenia zwrotu, koszty związane z odebraniem towaru czy ich odesłaniem pokrywa sam kupujący. Nie podejmujemy się dodatkowych kosztów wysyłki w przypadku zmniejszenia wartości rzeczy zwracanych towarów.
    8. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień parametrów monitora i/lub komputera Konsumenta (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru. Jednakże Konsument ma prawo do odstąpienia od zakupu w ciągu 30 dni od daty otrzymania paczki bez podania przyczyny.
   2. Skutki odstąpienia od Umowy:

    1. W przypadku odstąpienia od niniejszej Umowy zwracamy Państwu cenę towaru oraz koszty dostarczenia go do Państwa, maksymalnie jednak w wysokości kosztu najtańszej formy dostawy dostępnej w naszej ofercie. Zwrotowi nie podlegają dodatkowe koszty wynikające z wyboru innej formy dostawy niż najtańsza dostawa, w tym w szczególności zwrotowi nie podlega koszt płatności za pobraniem. Zwrotu dokonujemy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 30 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej Umowy. Zwrotu płatności dokonamy bez dodatkowych kosztów manipulacyjnych na wskazane przez Państwa konto bankowe, którego numer należy podać w formularzu zwrotu. W przypadku dokonania płatności przez system Przelewy24 zwrot zostanie dokonany za pośrednictwem tego serwisu. We własnym zakresie ponoszą Państwo pełne koszty dostawy do nas towaru w związku z wykonaniem prawa odstąpienia.

    2. Towar należy odesłać na adres: Sklep Internetowy Maciejka.pl ul. Strumykowa 7, 62-200 Gniezno wraz z załączonym formularzem odstąpienia od umowy - zwrotu, dowód zakupu np. faktura VAT lub paragon nie są wymagane. Nie odbieramy przesyłek wysyłanych za pobraniem lub wysyłanych do paczkomatów.

    3. Wysyłki Towaru należy dokonać nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował o odstąpieniu od Umowy. Bezpośrednie koszty odesłania Towaru ponosi Klient. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Państwa do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

    

Dokumenty do pobrania:

 

 

Odstąpienie od umowy DOCX

 

Odstąpienie od umowy PDF

pixel